Meny
Nasjonalt senter for romrelatert opplæring, NAROM, tilbyr undervisningsaktiviteter for elever, studenter og lærere på Andøya Space Center. Ta en kikk på nettsidene deres for å finne ut hvilke tilbud de har.
http://www.narom.no
Hvis du er interessert i å videre- eller etterutdanne deg som lærer, kan det være verdt å ta en titt på ESEROs kurs. Nordic ESERO er et undervisningskontor for de nordiske landene, etablert av den europeiske romfartsorganisasjonen ESA. Nordic ESERO driftes av NAROM og kursene holdes i hele Norden.
http://esero.no/laererkurs/
På Sarepta er det mange læringsressurser for lærere og elever i grunn- og videregående skole. Sarepta tilbyr ferske satellittbilder av jorda og sola, faktainformasjon, forslag til oppgaver, læreplantilknytninger, programvare, ordliste og aktuelle lenker. Ressursen er velegnet for bruk spesielt innen geografi og natur og miljøfag.
http://www.sarepta.org
Dårlig romvær kan slå ut satellitter, teknologi og strømnettet.
Den første oppskytingen av små satellitter fra Andøya planlegges i 2022.
Det trenger Solar Orbiter for å kunne se flere områder på sola.
2020 ble et rekordvarmt år i Norge, og globalt sett ble 2020 et av de varmest...